Home » Kronika » Komunikat w sprawie Koronawirusa

Facebook

Komunikat w sprawie Koronawirusa

KOMUNIKAT W SPRAWIE KORONAWIRUSA
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie! 
Mając na względzie dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się tzw. „koronawirusa” i zagrożeniem epidemią choroby COVID – 19 przypominam wszystkim o wzmożonej profilaktyce. Bardzo proszę wszystkich Wychowanków, Rodziców i Opiekunów o rozsądek i zachowanie zasad higieny. Uczniów proszę o bezzwłoczne zgłaszanie wychowawcom każdego przypadku wystąpienia objawów grypopodobnych. Rodziców proszę o zwrócenie uwagi na zdrowie Waszych dzieci i w razie jakichkolwiek zastrzeżeń, dla dobra swojego i innych wychowanków proszę do czasu wyzdrowienia pozostawić przeziębione, chore dziecko w domu rodzinnym, zwłaszcza gdy pojawia się podwyższona temperatura, kaszel, katar itp. 
Jeżeli choroba ujawni się podczas pobytu w internacie, proszę bezwzględnie o zabranie chorego ucznia do domu. Do czasu pełnego powrotu do zdrowia dziecko powinno przebywać poza placówką.Proszę na bieżąco zapoznawać się z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 
Zalecenia oraz najnowsze informacje znajdują się na stronach: GIS – https://wsse.krakow.pl/page/category/wsse/komunikaty/koronawirus/ , Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krakowie – https://wsse.krakow.pl/page/ , Ministerstwo Zdrowia – https://www.gov.pl/web/zdrowie
Z życzeniami zdrowia dla nas wszystkich! Katarzyna Rajska-Szamraj Kierownik Internatu