Home » O nas

Facebook

O nas

Nasz internat stwarza możliwości do zamieszkania, uczenia się
i wszechstronnego rozwoju uczniom krakowskich szkół ponadpodstawowych.
Do dyspozycji młodzieży mamy 150 miejsc w pokojach dwu i trzyosobowych. Ponadto nasi wychowankowie mogą korzystać z pokoju nauki, świetlicy
z telewizją oraz sali sportu.
Pyszne domowe obiady oraz ciepłe przekąski można zjeść w funkcjonującym w internacie „Bufecie u Madzi”, prowadzonym przez naszego wieloletniego wychowanka. Oprócz tego młodzież ma możliwość samodzielnego przygotowania posiłku w kuchniach znajdujących się na wszystkich piętrach. Wyposażone są one w kuchenki elektryczne, kuchenki mikrofalowe, czajniki bezprzewodowe i lodówki.
Na każdym piętrze znajdują się toalety i łazienki, w których dodatkowo dostępne są pralki. Na terenie internatu zapewniamy bezpłatny dostęp do sieci
Wi-Fi. Do dyspozycji wychowanków są również żelazka oraz odkurzacze.
Przez całą dobę opiekę wychowawczą nad młodzieżą sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Program pracy opiekuńczo wychowawczej dostosowany jest do potrzeb młodych ludzi w wieku dojrzewania.
Panuje u nas wyjątkowa, ciepła
i rodzinna atmosfera. Pracujące tutaj wychowawczynie są pedagogami z powołania. Każda z nich jest inna, każda wyjątkowa, mająca wiele do zaoferowania swoją osobą.
W naszym Internacie nie ma zwyczaju otrzęsin dla klas I.  Nie stresujemy nowych mieszkańców, nie straszymy. W zamian za to co roku we wrześniu zapraszamy ich na wycieczkę integracyjną na Kopiec Kościuszki.
W październiku wspólnie wybieramy Młodzieżową Radę Internatu, która razem z wychowawcami pracuje nad tym żeby żyło się lepiej, mieszkało jak w domu.Listopad to wycieczka na piękny Cmentarz Rakowicki, poszukiwanie śladów Piłsudskiego w Krakowie i wieczór wróżb Andrzejkowych, a dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli poczuć się u nas jak u siebie, zabaw integracyjnych.W grudniu nie moglibyśmy wymyślić nic piękniejszego niż wspólne Spotkanie Opłatkowe i wycieczkę późnym wieczorem na Targi Bożonarodzeniowe.
Styczeń – Turniej Internatu w Tenisie Stołowym oraz Mistrzostwa Szachowe.W lutym dyskoteka karnawałowa,
a w marcu konkurs o tytuł Miss i Mistera Intelektu Internatu.
Z końcem kwietnia zawsze żegnamy naszych drogich maturzystów podczas wesołych „Przedmatur” i trzymamy za nich kciuki cały maj.